سنگ گرانیت، محکم، طبیعی و بادوام

سنگ گرانیت، محکم، طبیعی و بادوام

سنگ در قسمت های مختلفی از ساختمان چه در معماری داخلی و چه در بنای خارجی کاربرد دارد و برای هر کاربری، سنگ های خاصی مناسب هستند که البته در هر مورد و هر کاربری گزینه هایی که جزو سنگ های طبیعی هستند به مراتب مناسب تر هستند.
این که در هر کاربرد خاص چند نوع سنگ مناسب هستند هم خوب است و هم بد. خوب است چون دست سازنده را در انتخاب باز می گذارد. بد است چون واقعا تصمیم در انتخاب را سخت می کند. از این رو برای انتخاب باید اطلاعات کافی در مورد انواع سنگ های ساختمانی داشته باشیم و با در نظر گرفتن انتظاراتی که از هر سنگ در هر کاربری مدنظرمان داریم، سنگ دلخواه خود را برگزینیم.
در ادامه این مقاله از نگین ارم یکی از بهترین سنگ های طبیعی را خدمتتان همراه با محاسن و ویژگی هایش معرفی می نماییم که قطعا این اطلاعات برای شما در انتخابی بهتر مفید خواهد بود.
گرانیت سنگی آذرین است که از مهم ترین سنگ های طبیعی می باشد که کاربرد ساختمانی وسیع دارند. این سنگ از نظر سختی به حدی قوی است که بعد از الماس رتبه بندی شده است.
این سختی بالا مزیت مقاومت بالا در برابر خراشیدگی و ضربه و خوردگی را برای این سنگ ایجاد کرده. ولی از طرف دیگر برش و فراوری آن را نیز سخت و طولانی کرده است.

سنگ گرانیت، محکم، طبیعی و بادوام
این سنگ در برابر حرارت زیاد نیز مقاومت خوبی دارد و از مقاوم ترین سنگها در برابر دمای بالا است. در آشپزخانه ها حرارت معمولا بالاست و اینجاست که کاربرد سنگ گرانیت بسیار مطلوب می نماید.

البته نباید زیاد مدت بالایی این سنگ را در معرض حرارت قرار داد. چون سطح رویی گرم و سطح زیرین سرد شده و باعث ترک خوردن آن می تواند بشود.
خصوصیت دیگر سنگ گرانیت این است که جذب آب بسیار پایین دارد و در آشپزخانه و نماهایی در مناطق پر بارش بسیار برای استفاده مناسب می باشد. چون این سنگ جذب آب پایین دارد و تخلخلش نیز کم است، نطافتش هم بسیار ساده و سریع خواهد بود.

تنوع رنگ گرانیت ها بسیار بالاست و سفید، خاکستری، مشکی، صورتی و نارنجی از رنگهای رایج گرانیت موجود هستند. این سنگ مقاومت بالایی در مجاورت اسید و موارد شیمیایی نیز دارد و تغییر رنگ نیز پیدا نمی کند.
استفاده از مواد طبیعی به جای مواد مصنوعی و شیمیایی در همه زمینه ها توصیه می شود. مواد طبیعی با طبیعت زندگی انسان و محیط سازگاری بهتری دارند و ناخود آگاه بر روح و روان انسان ها نیز اثر مثبت می گذارند.

مصالح طبیعی در ساختمان ها که محل زندگی انسان است می تواند تاثیر مثبتی بر شرایط روحی آدمی داشته باشد. از این جمله می توان به سنگ های ساختمانی طبیعی اشاره کرد که گرانیت نیز یکی از بهترین و با کیفیت ترین و با دوام ترین انواع آن است.
این گونه سنگ ها از انرژی و اصالت خاصی برخوردارند و محیط را بسیار مطبوع می نمایند. همچنین گرانیت ها به علت تنوع بالا در کریستال های تشکیل دهنده و تنوع رنگ ها، برای بودجه های مختلف نیز انواع مختلفی دارند که برای هر نوع سلیقه ای می توانند اغنا کننده باشند.

بهتر است بدانید سنگ گرانیت به دلیل جذب آب پایین و چسبندگی کم برای نمای ساختمان ها استفاده نمیشود و بیشتر برای کف پارکینگ و راهرو ها استفاده می شود. توصیه میکنیم برای نمای ساختمان ها از سنگ تراورتن استفاده کنید.

با تشکر / نگین ارم – گروه تولیدی٬ معدنی سنگ دهبید

Leave a Reply