سنگ های مناسب کف ویژه واحد های مسکونی

سنگ های مناسب کف ویژه واحد های مسکونی

سنگ های مناسب کف ویژه واحد های مسکونی

برای کف واحد های مسکونی، گزینه های زیادی پیش روی سازندگان است. اما سازندگان خوش ذوق که اعتبارشان برایشان مهم است اهمیت زیادی برای کیفیت کار و مصالح قائل می شوند.

آنها هرگز مصالح بی کیفیت و ارزان و بی دوام را در کار خود استفاده نمی کنند. سرامیک، پارکت و لمینیت می تواند گزینه هاایی برای کف واحد مسکونی باشد .

اما سازندگان برتر معمولا سنگ را با هیچ گزینه ای جایگزین نمی کنند. در میان سنگ ها هم سنگ مرمریت بهترین کیفیت را برای کف واحدهای مسکونی دارد و از مرغوب ترین مرمریت ها نیز سنگ مرمریت دهبید است که کاملا قابلیت رقابت با سنگهای وارداتی مرغوب را نیز دارد.

دلایل زیادی وجود دارد که سازندگان خوب، کف سازی واحد مسکونی خود را با سنگ مرمریت درجه یک به ویژه سنگ مرمریت دهبید انجام دهند.آنها از پوشش کف ساختمان چند مورد اساسی را انتظار دارند که سنگ های مرغوب به ویژه مرمریت دهبید، می توانند برآورنده خواست آنها باشد.

عواملی چون دوام بالا، رنگ طبیعی زیبا و منحصر به فرد ، جذب آب پایین ، مقاومت در برابر ضربه اجسام نوک تیز ، ساب و جلا پذیری، زیبایی در فضای مسکونی، نگهداری خوب گرما در سیستم های گرمایشی کف و …

می تواند سازندگان برتر را قانع کند که سنگ مرمریت به ویژه مرمریت دهبید تنها گزینه ای است که می تواند ارزش کار کردن را داشته باشد.

سنگ های مناسب کف ویژه واحد های مسکونی

مرمریت ها به علت زیبایی و ساب پذیری خوب، در کارخانجات سنگبری دارای خط برش اسلب تا سایز 200 در 300سانتیمتر می توانند برش داده شوند.

اما ابعاد استاندارد و معمول آنها برای استفاده در کف ساختما ها براساس سانتیمتر عبارت است از: 40 در 40، 50 در 50، 60در 60، 70 در 70، 80 در 80، 100 در 100، و 120 در 120 و اسلب. سنگ مرغوب کف واحد های ساختمانی همچنین باید بافت های سالم و بدون ترک و رگه های سست داشته باشد و فاقد هر گونه خلل و فرج باشد.یکدستی و یکنواخت بودن بافت نیز از خصوصیات سنگ مرغوب است.

نکته قابل توجه در مورد سنگ های طبیعی یکدستی و سورت آن می باشد که پس از نصب هماهنگی بین آنها باشد و به اصطلاح شطرنجی نشود.

سنگ ساختمانی نباید در آب حل شود. آلوده نبودن سنگ به مواد طبیعی و مصنوعی دیگر، یکی دیگر از مواردی است که سنگ خوب ساختمانی را متمایز می کند.نکته مهم دیگر در مورد سنگ ساختمانی مقاومت فشاری ان است. مقاومت فشاری سنگهای ساختمانی در قسمتهای باربر هرگز نباید کمتر از 150 کیلوگرم بر سانتی متر مربع باشد.

مقاومت سایشی نیز برای سنگ های ساختمانی به ویژه سنگ کف واحد ها بسیار فاکتور تعیین کننده ای است.با در نظر گرفتن تمام فاکتورها، مرمریت ها بهترین نوع سنگ کف واحد های مسکونی می باشند و در میان مرمریت ها، مرغوب ترین آنها مرمریت دهبید است که به علت کیفیت بالا عمده این سنگ به کشورهای دیگر صادر می شود.

با تشکر / نگین ارم – گروه تولیدی٬ معدنی سنگ دهبید

Leave a Reply